вівторок, 9 листопада 2021 р.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови має свою історію.
Це свято було засновано ще в листопаді 1997 року президентом України Леонідом Кучмою.
За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".

Як святкують цей день в Україні
У День писемності та мови традиційно:
заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (щорічна кількість учасників – понад 5 мільйонів із 20 країн світу);
покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
проводять радіодиктант національної єдності.
Найголовніше – щороку до цього свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували понад 20 років тому. Всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту, щоб з'ясувати, чи добре знають українську мову та навіть отримати призи.

Щороку в День української писемності та мови, 9 листопада, проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували понад 20 років тому. Його учасники - усі бажаючі українці з різних куточків світу.

Де послухати радіодиктант? Його транслюватимуть на загальнонаціональному телеканалі "UA: Перший" ютуб-каналі "UA: Перший" та на фейсбук-сторінках "Суспільне мовлення", "UA: Перший". Традиційно радіодиктант звучатиме на хвилях "Українського радіо" та радіо "Культура".

Куди надіслати за бажанням і до  якого часу?
🔊 Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
🔊 Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
🔊Для зручності організатори також підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
🔊 Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1 – 2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Джерело: ОСВІТА24

Немає коментарів:

Дописати коментар